Сонячні  панелі для сонячних електростанцій

Сонячні панелі


Як правильно називати? Фотоелектрична панель, сонячна батарея або сонячна панель?


Правильні усі три варіанти. Термін сонячна батарея більшою мірою має на увазі безпосередній фізичний процес перетворення сонячної енергії в електричну енергію. А поняття сонячна панель більшою мірою це сукупність фотоелектричних пластинів кожна з яких є сонячною батареєю.

Часто плутають сонячні батареї з сонячними колекторами. У сонячних колекторах відбувається нагрів і циркуляція теплоносія, тепло від нього передається, як правило у воду.

Сонячні панелі яких виробників кращі? Що таке Tier1?

Як купити сонячні панелі і найкращі і щоб низькі ціни були? )

Одним з чинників, на який ми традиційно звертаємо увагу, це як довго виробник існує на ринку?

В даному випадку, ми думаємо що така оцінка не дуже коректна. З урахуванням того, що галузь сонячної енергетики сама по собі відносно молода, то цей критерій не дуже правильний. Хоча в оцінці рейтингів по виробниках, бере участь показник існування на ринку сонячної енергетики більше 5 років.

Якщо зроблено в Європі, то це гарантія якості? Спірне питання. В перших більше 90 % пропозицій на Українському ринку сонячних панелей від Китайських або Тайваньських виробників. Це говорить тільки про те, що ці країни лідирують в цій галузі по виробництву сонячних панелей. Основні вкладення в наукові розробки і технологію виробництва в цій сфері знаходяться на Азіатському ринку.

Для того, щоб все-таки, як те зорієнтувати Вас серед виробників, пропонуємо вашій увазі спеціальний рейтинг виробників фотовольтаики від відомого світового агентства Bloomberg, так званий Tier1, Tier2, Tier3.

У Tier 1 входять 2% від кількості світових виробників. Це великі компанії з річним виробництвом більше 1 ГВт потужності сонячних батарей. Ці компанії мають повний цикл виробництва. У них великі інвестиції в наукові дослідження. Виробництво здійснюється роботизованими лініями, з мінімальною участю ручної праці. Працюють в цій області більше 5 років.

У список Tier 2 входять малі і середні компанії з власним виробництвом. Як правило вони в основному роблять інвестиції у виробництво, яке частково оснащене роботизованою технікою, але більшою мірою залежить від ручної праці. На ринку не менш 2-х років.

Ну і список Tier 3, це заводи, які здійснюють складання вузлових елементів. До таких виробників відносяться більше 90% компаній, що випускають сонячні батареї. Ці компанії не мають досліджень і у більшості своїй застосовують ручну працю на усіх етапах виробництва.

Потрібно розуміти що це рейтинг виробників, а не кінцевого продукту. У кожного з виробників є різної якості продукція.

Зі свого боку ми хочемо додати, що в наших умовах безумовно потрібно звертати увагу на сертифікацію того що ви збираєтеся купити.



Яку краще купити сонячну панель, монокристалічну або полікристалічну?

Основна відмінність в технології виробництва кристалів для сонячних панелей. Монокристалічна панель складається з пластинів з одним кристалом, полікристалічна панель складається з пластинів з множиною кристалів.

Чи можна сказати що один тип кращий за інше?

З точки зору ефективності, вважається що краще монокристалічні панелі. Якщо порівняти сонячну панель одного виробника, то ККД у монокристалічних панелей буде в середньому на 2-3% більше ніж у полікристалічних. Але при цьому ціна полікристалічних панелей у виробництві нижче на 10-15% монокристалічних панелей. Різні виробники вказують різні ККД на свої панелі. Іноді зустрічаються дані, коли полікристалічна панель має більше ККД, чим монокристалічна. Тому ми радимо орієнтуватися на ціну за один ват потужності сонячної панелі.

Які чинники впливають на продуктивність сонячної панелі?

Важливим чинником є виробник. Оскільки термін експлуатації панелі дуже значний, як правило, складає більше 20 років, не варто економити, купуючи сонячні панелі маловідомих брендів. Лідерами ринку є компанії що відносяться до так званої групи Tier 1. Це великі компанії з річним виробництвом більше 1 ГВт потужності сонячних батарей. У нас на сайті вони представлені Jinko Solar, Trina Solar, JA Solar, LONGi Solar.

Як не дивно, але найефективніше сонячна батарея працюватиме в прохолодну ясну погоду. Температура від нагріву сонця знижує продуктивність панелі.

Важлива правильна орієнтація панелі по відношенню до сонця. При стаціонарному розміщенні потрібно виходити з орієнтації на максимальну освітленість від сонця впродовж дня. Якщо у вашого кріплення буде можливість міняти кут нахилу по відношенню до горизонту, то ця можливість збільшить продуктивність. У зимовий період року сонце не підіймається високо над горизонтом. Необхідно максимально уникати затемнення від природних перешкод.

Як довго працюватиме сонячна батарея?

Відповідь на це питання лежить в області пророцтв.

Поки світова практика грунтується на науково обгрунтованих прогнозах і розрахунках. Нормальний прогнозний термін експлуатації вважається від 20 років. При цьому планована втрата потужності у великих виробників закладена в межах до 15-20%. Це означає, що після закінчення цього терміну батарея даватиме близько 80 % своєї первинної потужності. Чи варто із цього приводу сильно засмучуватися? Думаємо, що ні. Оскільки технології в цій області розвиваються дуже активно, то до моменту значної зниження потужності раніше придбаних батарей, ви матимете можливість купити сонячну панель значно дешевше за ціну на сьогодні, тим самим відновити необхідну потужність без значних фінансових втрат. А офіційна гарантія виробника, буде додатковою страховкою.

Монтаж сонячних панелей. Як правильно робити монтаж сонячних панелей?

Сонячні панелі для установки на сонячні електростанції будь-якої потужності вимагають правильного монтажу. 

На первинному етапі необхідно правильно визначити орієнтацію і кут нахилу площини сонячного модуля.

Наша компанія для цього використовує спеціальну програму. Окрім орієнтації і кута нахилу, у разі статичного розміщення, програма робить прогноз кількості виробленої електроенергії в конкретних умовах розміщення.

За великим рахунком існує три варіанти монтажу.

Найбільш дешевий варіант, це монтаж сонячних панелей в статичних умовах. Вартість монтажу на даху дешевша, ніж на землі.

Основним недоліком такого розміщення є втрата ефективності по вироблення електроенергії залежно від часу доби, і пори року.

Усунути цей недолік можна. Для цього потрібно в кріпленні передбачити можливість зміни кута нахилу. Але це значно збільшить витрати по устаткуванню сонячної електростанції.

Найбільш оптимальний варіант монтажу, це так зване трекерне розміщення. Полі сонячних батарей розміщується на стойці. Кріплення дозволяє міняти кут повороту і кут нахилу. Якщо додатково передбачити електропривод, то можливо автоматизувати рух майданчика. Орієнтація автоматично мінятиметься, йду за положенням сонця. Цей варіант досить витратний, але ефективніший по виробленню електроенергії.


Експертна думка.


Наш інтернет магазин займається продажем сонячних панелей з 2016г. За цей час накопичений достатній досвід, який дозволяє робити певні висновки відносно тих або інших виробників сонячних панелей.

Але Вам, як покупцеві необхідно отримувати інформацію і з інших джерел.

Пропонуємо інформацію підготовлену на основі даних від незалежної американської лабораторії, що проводить випробування продукції у фотоелектричній галузі.

PV Evolution Labs (PVEL) входить до групи компаній Kiwa, яка є лідером в області тестування, інспекції і сертифікації в різних галузях світової промисловості.

Щорічно PVEL робить публічні звіти в області тестування устаткування сонячної енергетики.

Детально з дослідженнями цієї лабораторії можна ознайомитися на сайті компанії www.pvel.com

З метою ознайомлення ми даємо короткий огляд публічного звіту цієї лабораторії - карта надійності PV модуля, за 2020г.

Ця лабораторія тестує ФЭМ в різних експлуатаційних режимах. Тестуванню піддаються сонячні панелі різних виробників, різна кількість років.

Звіт складений на основі наступних тестів:

  1. TC - модулі піддаються різким перепадам температур. У спеціальній камері температура знижується до - 40 ° C, деякий час  витримується, потім температура в камері нагрівається до 85°C і знову витримується. В процесі усього циклу через модулі пропускають струм максимальної потужності. Всього здійснюється 600 циклів упродовж 84 днів. Цей тест жорсткіший чим вживаний в стандарті IEC 61215.
  2. DH- модулі піддаються постійній температурі 85°C і відносній вологості 85%. У цьому режимі вони витримуються два цикли загальною тривалістю 84 дні.
  3. DMLS - модулі піддаються 1000 циклам динамічного навантаження в 1000 Па. Потім модуль поміщається в термокамеру, де піддається 50 циклам зміни температури від - 40°C до 85°C.  Далі здійснюється 30 циклів по 20 годин в режимі  при 85% вологості, з подальшим пониженням температури до - 40°C.
  4. PID - тест на потенційно індуковану деградацію. Модуль навантажується відповідно до заявленої максимальної напруги в 1000 В або 1500 В при температурі 85°C в течії двох циклів по 96 годин.
  5. PAN - тест на ефективність при різному рівні інсоляції і при різних температурних режимах в природних кліматичних умовах.

За результатами цих тестів PVEL надала звідну таблицю виробників що успішно пройшли тестування.


Лабораторія підкреслює, що ці дані інформаційні і відносяться тільки до періоду часу вказаному в звіті і настійно рекомендує ознайомиться із звітом в повному об'ємі.

Зробити це можна за цією адресою: www.pvel.com/pv - scorecard/

А якщо у Вас виникли питання, те дзвоните нам ☎ (096) 189-40-10.



LONGi Solar LR5-54HTH-430
Новинка

LONGi Solar LR5-54HTH-430

Сонячна панель LONGi Solar LR5-54HTH-430 Вт - виготовлена із застосуванням технологій Half-cellТехно...
4 614 грн
JA Solar JAM72D30-560/LB Double Glass
Новинка

JA Solar JAM72D30-560/LB Double Glass

Сонячна панель JAM72D30-560/LB Mono Half-cell  Double Glass – це  серія панелей JA Solar с...
5 328 грн
Jinko Solar  JKM-575N-72HL4-V

Jinko Solar JKM-575N-72HL4-V

Maximum Power Voltage (Vmp) 42.22 ВMaximum Power Current (Imp) 13,62 А  Open-circuit Volta...
5 890 грн
Jinko Solar  JKM-570N-72HL4-V

Jinko Solar JKM-570N-72HL4-V

Maximum Power Voltage (Vmp) 42.07 ВMaximum Power Current (Imp) 13,55 А  Open-circuit Volta...
5 644 грн
Jinko Solar  JKM-550M-72HL4-V

Jinko Solar JKM-550M-72HL4-V

Maximum Power Voltage (Vmp) 40,90 ВMaximum Power Current (Imp) 13,45 А  Open-circuit Volta...
5 130 грн
LONGi Solar LR5-72 HIH 550M

LONGi Solar LR5-72 HIH 550M

Сонячна  панель серії Hi - MO5 LONGi LR5-72 HIH 550M потужність 550 Вт - виготовлена із за...
5 660 грн
Jinko Solar  JKM-420N-54HL4-V

Jinko Solar JKM-420N-54HL4-V

Maximum Power Voltage (Vmp) 31.51 ВMaximum Power Current (Imp) 13,33 А  Open-circuit Volta...
4 096 грн
JA Solar JAM78S30-590/MR Mono Half-cell  PERC

JA Solar JAM78S30-590/MR Mono Half-cell PERC

Компанія  JA Solar  топовий світовий виробникЗагальна кількість осередків - 156Розмір пане...
6 418 грн
JA Solar JAM72S30-565/LR

JA Solar JAM72S30-565/LR

Компанія  JA Solar  топовий світовий виробникЗагальна кількість осередків - 144Розмір одно...
5 756 грн
Trina Solar TSM-DE09R.08 425W black border

Trina Solar TSM-DE09R.08 425W black border

Сонячна панель Trina Solar TSM-DE09R.08 425W має:Чорну раму 30 ммНомінальну потужність 425 Вт із зая...
4 765 грн
JA Solar JAM72S30-560/GR

JA Solar JAM72S30-560/GR

Компанія  JA Solar  топовий світовий виробникЗагальна кількість осередків - 144Розмір одно...
5 709 грн
Показано з 1 по 12 із 247 (всього 21 сторінок)