breadcrumbs_revolution_theme

Що таке "Зелений тариф"?

Зелений тариф для населення - це державна програма України, що діє з 2009 року, і суть якої полягає в тому, що держава зобов'язана викупляти електроенергію у приватних осіб, отриману з альтернативних джерел енергії потужністю до 30 кВт. Ця програма відмінний стимул для населення використати альтернативні джерела енергії, до яких відноситься і мережева сонячна електростанція на сонячних батареях (мережева фотоелектрична станція).
У лютому 2016 г Національною комісією з державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), було прийнято постанову No 229 про застосування зеленого тарифу на території України.
Постанова містить розрахункові формули, зразок заяви, схеми типового підключення мережевої і гібридної енергогенеруючої установки.
Цей документ регламентує основні дії і принципи підключення зеленого тарифу до приватного домоволодіння.
У документі прописаний порядок введення в експлуатацію генеруючої установки. Максимальна допустима потужність генеруючої електростанції обмежується 30 квт. Окрім цього при підключенні електростанції домовласник повинен враховувати ліміт споживання електроенергії встановлений договором з постачальником електрики. Наприклад, якщо ваш договір має ліміт в 10 квт, те ви не зможете встановити електростанцію більше 10 квт потужності, без переоформлення договору на постачання електроенергії. Продаж виробленої електроенергії з альтернативних джерел відбувається на основі договору купівлі продажу. Постачальник електроенергії купує у домовласника електроенергію в об'ємі що перевищує місячне споживання електрики домовласника за "зеленим тарифом".
Постанова містить розрахункові формули, зразок заяви, схеми типового підключення мережевої і гібридної енергогенеруючої установки.
Цей документ регламентує основні дії і принципи підключення зеленого тарифу до приватного домоволодіння.
У документі прописаний порядок введення в експлуатацію генеруючої установки. Максимальна допустима потужність генеруючої електростанції обмежується 30 кВт. Окрім цього при підключенні електростанції домовласник повинен враховувати ліміт споживання електроенергії встановлений договором з постачальником електрики. Наприклад, якщо ваш договір має ліміт в 10 квт, те ви не зможете встановити електростанцію більше 10 кВт потужності, без переоформлення договору на постачання електроенергії. Продаж виробленої електроенергії з альтернативних джерел відбувається на основі договору купівлі продажу. Постачальник електроенергії купує у домовласника електроенергію в об'ємі що перевищує місячне споживання електрики домовласника за "зеленим тарифом".
Облік зробленої електроенергії з альтернативних джерел і її вступ в загальну електромережу, відбувається за свідченнями двонаправленого лічильника електроенергії. За обліковий період береться календарний місяць. Цей лічильник враховує скільки електроенергії поступило домоволодінню з мережі і скільки поступило в мережу. Таким чином різниця за місяць і є об'єм електрики яке купується державою у домовласника у випадку якщо він зробив більше електроенергії чим витратив. Вартість виробленої електроенергії зафіксована в євро до 2030 року. На 2016 рік вона дорівнює 0,19 євро за 1 кВт, на період 2017 - 2019 рр. - 0,18 євро за 1 кВт, на період 2020 - 2024 гг.- 0,16 євро за кВт, і на період 2025 - 2030 рр. 0,14 євро за кВт.

ВАЖЛИВО!

Ставка "зеленого тарифу" для фізичних осіб фіксується до 1 січня 2030 року на рівні ставки, що діє на момент введення сонячної електростанції в експлуатацію.

Це один з аргументів на користь швидкості ухвалення Вашого рішення по установці сонячної електростанції. Чим раніше Ви приймете це рішення, тим швидше окупляться ваші інвестиції в сонячну електростанцію.

Як бачите, зелений тариф, не лише можливість добре заощадити на рахунках за електрику. Це можливість отримати енергетичну незалежність, а також вигідно розмістити свої заощадження.

Аргументи на користь підключення "зеленого" тарифу

Якщо до вище викладеному додати декілька фактів, тобто привід замислитися над установкою сонячної електростанції під "зелений" тариф.

Факт перший. Нас чекає безумовне підвищення вартості електроенергії. Причому одним з чинників збільшення вартості, буде підвищення цін відповідно до тарифів Європейських країн. Тобто не лише в гривні, але і в еквіваленті євро. У Україні, встановлені мінімальні тарифи на електроенергію серед країн Європи. Найближчі "сусіди" платять як мінімум в два рази більше.

На цьому графіку приведені ці вартості електроенергії в Європейських країнах.


Факт другий. Нестабільний курс нашої національної грошової одиниці по відношенню до твердих валют. Швидше за все гривна дешевшатиме.

Факт третій. Один кіловат зроблений на сонячній електростанції, приносить доход 0,18-0,14 євро (см вищий). На найближчі роки, ціна продажу електроенергії за "зеленим" тарифом в мережу, зафіксована в євро.

Факт четвертий. Після певних подій, був узятий курс на євроінтеграцію, а це означає що вірогідність відміни "зеленого" тарифу значно знижується, принаймні найближчими роками.

Таким чином виникає питання. Як стати більше енергонезалежним? Відповідь очевидна - встановити сонячну електростанцію! Необхідно використати цей ресурс для забезпечення енергетичної незалежності і для отримання стабільного доходу.

Що треба для підключення зеленого тарифу?

Якщо Ви прийняли рішення оформити "зелений тариф", то вам необхідно зробити три кроки.

Перший: подивитися свій договір на постачання електроенергії. Встановити сонячну електростанцію можна буде потужністю не більше тієї, що визначена цим договором. Якщо ж ви маєте намір перевищити встановлений ліміт потужності, то для цього потрібно буде звертатися до постачальника електроенергії для переоформлення договору.

Другий: звернеться до нас, для того, щоб підібрати оптимальну конфігурацію сонячної електростанції. Ми заздалегідь розрахуємо усі необхідні показники по її розміщенню. Окрім цього ми визначимо терміни реалізації проекту. Якщо вас все влаштує, то ми здійснимо монтаж сонячної електростанції.

Третій: після монтажу електричної сонячної станції, з нашою допомогою подати заяву по встановленій формі на адресу постачальника електроенергії. Після його розгляду, перевірки заявлених характеристик і облаштування вузла обліку (двонаправленого лічильника) ви підписуєте договір купівлі-продажу з постачальником електроенергії, на продаж надлишку електроенергії. На ваше ім'я відкривається рахунок, на який відбувається перерахування коштів за продану електроенергію.

Компанія "ЕКОТЕРМ", має великий досвід розробки, проектування і установки різних типів сонячних електростанцій під ключ.Наші переваги:

Проектування, розробка і установка проекту з нуля під ключ

Досвідчений кваліфікований персонал

Реалізація абсолютно будь-яких завдань і будь-якої складності

Багатий досвід роботи у сфері альтернативної енергетики

Повний супровід проекту і подальше сервісне обслуговування

Працюємо по усій Україні

Ви готові прийняти рішення?

Що може бути мотивом для ухвалення рішення - купити сонячну електростанцію і підключити "зелений" тариф? Звичайно ж вигода!

Як можна зрозуміти або розрахувати, який економічний ефект дасть установка СЭС з підключенням "зеленого" тарифу"?

Безумовно, ми зробимо необхідні розрахунки для Вас. Для цього необхідно знати декілька речей.

Перше, це ваші енерговитрати в місяць або рік.

Друге, це місце розташування вашого домоволодіння. Воно потрібне для визначення норми сонячної інсоляції. Цей показник бере участь в розрахунках за прогнозом генерації сонячної енергії. Географічне положення (координати), також потрібні для правильного монтажу фотоелектричних панелей.

Для розуміння, ми можемо навести приклад по одному з реалізованому нашою компанією проекту. Сонячна електростанція встановлена під ключ в м. Дніпро (Дніпропетровську) номінальною потужністю 30 кВт виробляє понад 40 000 кВт електроенергії в рік.

Ваші інвестиції в сонячну електростанцію з підключенням зеленого тарифу, дозволять створити комерційний проект без поточних витрат на обслуговування, з доходністю 15-20% в рік. Причому з урахуванням поточного курсу євро.


Як можна зрозуміти або розрахувати, який економічний ефект дасть установка СЭС з підключенням "зеленого" тарифу"?

Безумовно, ми зробимо необхідні розрахунки для Вас. Для цього необхідно знати декілька речей.

Перше, це ваші енерговитрати в місяць або рік.

Друге, це місце розташування вашого домоволодіння. Воно потрібне для визначення норми сонячної інсоляції. Цей показник бере участь в розрахунках за прогнозом генерації сонячної енергії. Географічне положення (координати), також потрібні для

На нашому сайті Ви можете ознайомитися з деякими готовими рішеннями по сонячних електростанціях різної потужності.